Новости исскуства » Шолом-Алейхем

Шолом-Алейхем

Автор: Евгений Аникевич

Сьогодні Національний банк України вшановує пам'ять всесвітньо відомого письменника, драматурга та просвітителя – Шолом-Алейхема ( справжнє прізвище якого – Рабинович Шолом Нахумович) – єврейського письменника, для творчості якого характерним є поєднання гумору та ліризму. Шолом-Алейхем з 1887 до 1907 років мешкав у Києві. В київський період він написав «Тев'є-молочник», «Менахем-Менад», «Залізничні оповідання». Київ у творах зображено під вигаданою назвою «Єгупець», але назви вулиць, кафе збережені справжні.

Продовжуючи серію «Видатні особистості України», вийшла в обіг 27 лютого 2009 року монета «Шолом-Алейхем» є ювілейною номіналом 5 гривень. Монету виготовлено зі срібла, якість – «пруф», маса в чистоті – 15.55 г, діаметр – 33.0 мм, тираж – 5000 штук. Гурт монети – гладкий, із заглибленим написом позначення металу та його проби – Ag 925 та логотипом Монетного двору.

Художники: Борис Груденко, Юлія Скоблікова. Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Атаманчук.

Серед присутніх на презентації монети були Богдан Ступка, міністр культури України, та Євгеній Червоненко, заступник мера Києва. Міністр культури Богдан Ступка відмітив, що поява цієї монети є справжньою подією в культурному житті України. На думку Євгенія Червоненко монета «Шолом-Алейхем» є довгожданою, в майбутньому буде високо оцінена нумізматами, що суттєво підвищить її вартість.


Самое популярное
Доллар и Серебро - долгая история.
Клейма на серебре: история и разгадка
Гетьманська столиця - Батурин
Остробрамская икона
Де Бирс
История куклы: недетское увлечение (ч.1)
Сирко Иван Дмитриевич (1610-1680)
Серебряная нить традиций. Айдер Асанов
Это сладкое слово доллар (Золотой стандарт. История)
Золото Украины

Лето 2011

Зима 2010-2011